Chat


Vastaa

Varoitus - sillä aikaa kun luit aihetta, 25 uutta viestiä lähetettiin siihen. Haluat varmaan lukea nekin.
Nimi:
Sähköposti:
Aihe:
Otsikon ikoni:

Varmistus:
Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet
Kuuntele kirjaimet / Pyydä uusi kuva

Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet:
Mikä on tämän sivuston nimi (domain)? / What is name of this site(domain)?:

Oikotiet: paina alt+s lähettääksesi viestin, tai alt+p esikatsellaksesi


Yhteenveto

Kirjoittanut: mianka
« : Maaliskuu 11, 2019, 13:06:18  »

Ainahan joku valittaa vesistöistä tai kisatyypeistä.

Alkulohkon vesistöt - pidemmälle en päässyt - oli ainakin
ihan jees, vaikkakin itsellä vähemmän pelikokemusta
niistä.

Ja mitä äsken katselin noita muiden kierrosten vesistöjä
ja kisatyyppejä, niin eipä niissä mitään ihmeellistä ollut.
Finaalin kiiskikisa nyt ainoa oikea "kummallisuus", mutta
mielestäni finaaliin kuuluu yksi "kummallisuus".

Huomasin tämän kauden aikana, että pelaajien taso on
kehittynyt valtavasti. Tai oikeastaan hyvien pelaajien
määrä on lisääntynyt huimasti sekä eri vesistöjen laajempi
osaaminen. En enää pärjää senkään vertaa näin
vähäisellä pelaamisella muutamia tiettyjä vesistöjä
lukuunottamatta.

Kokonaan uusia pelaajia pelin pariin on tullut myös ihan
huipulle asti, mikä on hieno asia pelin tulevaisuuden
kannalta, että sinne SM-finaaliinkin asti yltää suhteellisen
lyhyelläkin kokemuksella. Ei tarvitse olla yli 10 vuotta
pelannut ja tällainen 20 vuotta pelannut ei enää pärjää
edes  :-D

Tästä kuuluu iso kiitos myös vanhoille konkareille, jotka
jakavat omaa tietotaitoaan aktiivisesti uusille tulijoille.

Kiitoksia järjestäjille, hostit mukaan lukien, vapaa-aikansa
vapaaehtoisesta uhraamisesta hyväksemme!

Ja loistopalkinnoista myös kiitokset niiden tarjoajille,
jäi tälläkin kertaa vain haaveeksi allekirjoittaneelle,
mutta haaveita on hyvä olla :)

Ensi vuonna uudet kujeet ja uudet mahdollisuudet.
Toivotan hienoja hetkiä Propilkin parissa kaikille
tulevaisuudessakin!
Kirjoittanut: -heikki-
« : Maaliskuu 11, 2019, 12:28:13  »

 Moi


Päivitetty myös kisasivut PP2 SM 2019


-heikki-
Kirjoittanut: -heikki-
« : Maaliskuu 10, 2019, 22:32:15  »

ProPilkki 2 Henkilökohtaisten suomenmestaruuskisojen 2019 lopulliset tulokset

SijoitusPelaajaPisteet
1Anr23
2Sevy18
3Vileria17
4Kala-Vale14 (9, 3, 15, 2)
5Jymy14 (4, 15, 4, 5)
6Kilohauli13
7OdeFish12
8Markku11
9Epi10
10Tössö9
11juhani1237
12markku mato5
13ED4
14Juze3
15huju0
16hauen leuka0





Paras nainen: Riitta M
Eniten kiiskejä finaalissa saanut: Jymy 794g
Finaalin suurin kala : Kilohauli , Lokkiluoto taimen 2104g
Palkinto kaikkien osallistujien kesken: Robert Maali

Onnittelut kaikille kisoissa menestyneille.

Kiitokset pelaajille, hosteille, valvojille, Jerchwille ja pelintekijöille mukavasti menneistä kisoista.  Kiitokset myös kaikille palkintojen lahjoittajille, loistavilla palkinnoilla saatiin hienot kisat aikaseksi. Pelatuista mapeista ei aina tullut ihan positiivistä palautetta, kaikilla kuitenkin oli mielestäni tasapuoliset mahdollisuudet menestykseen.
Kirjoittanut: -heikki-
« : Maaliskuu 04, 2019, 16:53:58  »

 Kierros 5 Lohko 22 (Finaali)    pelaajat a-ö
       
Host    Holssi    (ei pelaa)
Valvoja    Holssi, -heikki-    (ei pelaa)
Varahost    heikki-    (ei pelaa)
Pelipäivä    su 10.3.2019 klo: 20.00 
Ilmoittautumisaika alkaa: 
Ilmoittautumisaika loppuu:

Huom! Myös varapelaajat ilmoittautuvat hostille, mikäli kaikki varsinaiset pelaajat ovat paikalla niin varapelaajat voivat halutessaan jäädä valvojiksi, eivät saa pelata. Kaikkien toivotaan olevan paikalla 19.50 mennessä ellei ilmoita myöhästymisestään, tuon jälkeen varapelaaja saa paikan ja varsinainen pelaaja menettää paikkansa. Kierroksen vesistöt ilmoitetaan n. 5 min ennen mapin alkua.
       
1.    Anr   
2.    ED   
3.    Epi   
4.    hauen leuka   
5.    huju   
6.    juhani123   
7.    Juze   
8.    Jymy   
9.    Kala-Vale   
10.    Kilohauli   
11.    Markku   
12.    markku mato   
13.    OdeFish   
14.    Sevy   
15.    Tössö   
16.    Vileria   
       
       
    Varapelaajat   
       
1.    lareman   
2.    Fiskarna   
3.    Tonza_888   
4.    JanneL   
Kirjoittanut: -heikki-
« : Maaliskuu 04, 2019, 10:52:06  »

Kierroksen 4 tulokset
Jatkoon vihreät, varalle ruskeat
 
Lohko 20
Host   Jerchw
Valvoja   Jerchw
Varahost   -heikki-
Pelipäivä   su 3.3.2019 klo: 20.00
SijoitusPelaajaPisteetHuom!
1.Markku20
2.Vileria16(1, 3, 11, 10)
3.OdeFish16(4, 9, 2, 7)
4.juhani12312
5.markku mato11(15, 11, 1, 11)
6.Anr11(6, 2, 10, 9))
7.Epi11(9, 14, 7, 2)
8.Tössö10(11, 1, 12, 12)
9.lareman10(2, 7, 13, 14)
10.Tonza_8889(10, 10, 4, 5)
11.JMT9(8, 6, 9, 4)
12.Jontte9(7, 5, 15, 6)
13.OltermanniLahna9(5, 8, 6, 8 )
14.aku ankka7
15.Riitta M0



 
Lohko 21
Host   Holssi
Valvoja   Holssi
Varahost   -heikki-
Pelipäivä   su 3.3.2019 klo: 20.00
SijoitusPelaajaPisteetHuom!
1.Jymy28
2.huju21
3.Kala-Vale20
4.Sevy18(2, 7, 6, 4)
5.Kilohauli18(3, 12, 4, 3)
6.ED14
7.Juze12
8.hauen leuka9
9.Fiskarna7
10.JanneL5
11.Jäynä Möinen4
12.ESME4
13.Valas0
14.Ozzman0
15.PuliSher0



Kierroksen 5 (finaalin) varapelaajat

Sijoitus 9. on ensin vaikka 10. sijoittuneella olisi enempi pisteitä

Varapelaajat
19lareman10(2, 7, 13, 14)
29Fiskarna7
310Tonza_8889(10, 10, 4, 5)
410JanneL5
Kirjoittanut: -heikki-
« : Helmikuu 25, 2019, 11:52:58  »

Kierros 4

Kierroksen 4 (semifinaali) vesistöt ja lohkot, valvojista ja varahosteista tulee tietoa myöhemmin. Molemmista lohkoista jatkoon (finaaliin) pääsee 8 pelaajaa + 2 varalle.



Kuopionlahti213TalviAamu30Eniten lajeja
Kivijoki113SyksyAamu30Kaikki lajitL3
Kortejärvi332KevätIlta15Kaikki lajit
Iso-Ruuhijärvi112SyksyAamu15Normaali
   


Semifinaali    Lohko 20    
           
    Host    Holssi    (ei pelaa)
    Valvoja        (ei pelaa)
    Varahost        (ei pelaa)
    Pelipäivä    su 3.3.2019 klo: 20.00
    Ilmoittautumisaika alkaa:
    Ilmoittautumisaika päättyy:
           
1.    Kilohauli       
2.    huju       
3.    Valas       
4.    Fiskarna       
5.    Kala-Vale       
6.    Jäynä Möinen       
7.    Jymy       
8.    hauen leuka       
9.    PuliSher       
10.    Sevy       
11.    ESME       
12.    Juze       
13.    Ozzman       
14.    ED       
15.    JanneL       



    Semifinaali    Lohko 21   
           
    Host    Jerchw    (ei pelaa)
    Valvoja        (ei pelaa)
    Varahost        (ei pelaa)
    Pelipäivä    su 3.3.2019 klo: 20.00
    Ilmoittautumisaika alkaa:
    Ilmoittautumisaika päättyy:
           
1.    juhani123       
2.    Vileria       
3.    OdeFish       
4.    OltermanniLahna       
5.    JMT       
6.    Tonza_888       
7.    markku mato       
8.    Jontte       
9.    Riitta M       
10.    Tintti       
11.    Markku         
12.    Anr       
13.    aku ankka       
14.    Epi       
15.    lareman   


     
Kirjoittanut: -heikki-
« : Helmikuu 25, 2019, 10:09:57  »

Kierroksen 3 tulokset

Jatkoon päässeet vihreällä, varapelaajat ruskealla. Jos huomaatte virheitä niin ilmoitelkaa niistä.




Lohko 17   
   
Host   Vileria    (pelasi)
Valvoja   Aanrii (ei pelannut)   
Varahost   Aanrii (ei pelannut)   
Pelipäivä   su 24.2.2019 klo: 20.00

 
SijoitusPelaajaPisteet
1Juze26
2Fiskarna22
3Kala-Vale20
4Tintti17
5huju14
6Vileria11
7juhani12310
8Riitta M9
9ESME8
10Ozzman7
11Vili6(paras sijoitus 4.)
12Jankova6(paras sijoitus 5.)
13Kala-Ana903
14Morripoika1
15sÖssÖ0
16jove0
   



Lohko 18   
   
Host   Kilohauli    (pelasi)
Valvoja   lareman    (pelasi)
Varahost   lareman, Holssi    (pelasivat)
Pelipäivä   su 24.2.2019 klo: 20.00   

 
SijoitusPelaajaPisteet
1aku ankka23
2Jymy20
3lareman18
4Jontte16
5Kilohauli15
6hauen leuka14
7PuliSher13
8Jäynä Möinen9
9Markku 8(7, 4, 12, 8 )
10Epi8 (5, 16, 5, 13 )
11Tössö6 (13, 10, 4, 12 )
12Holssi6 (16, 5, 9, 7 )
13Pelekone3
14Zurre1
15Captainstar0
16Yrmy0




Lohko 19   
   
Host   Jerchw    (ei pelannut)
Valvoja       
Varahost   -heikki-    (ei pelannut)
Pelipäivä   su 24.2.2019 klo: 20.00 

 
SijoitusPelaajaPisteet
1ED33
2Anr25
3Tonza_88824
4markku mato14
5Valas9
6Sevy8
7JanneL7(11, 12, 8, 3)
8OltermanniLahna7(9, 4, 14, 7)
9OdeFish7(4, 7, 13, 10)
10JMT7(6, 11, 5, 14)
11Kalavaari[FIN]6(7, 16, 11, 5)
12Nökerö6 (5, 8, 9, 11)
13One more year3
14Qkkeli3
15Jave1
16villejees0



 
Varapelaajat kierrokselle 4
JärjestysSijoitusPelaajaPisteet Huom!
111Vili6( 9, 11, 4, 13)
211Tössö6(13, 10, 4, 12 )
311Kalavaari[FIN]6(7, 16, 11, 5)
412Holssi6(16, 5, 9, 7 )
512Jankova6(5, 13, 7, 10)
612Nökerö6 (5, 8, 9, 11)


Kirjoittanut: -heikki-
« : Helmikuu 18, 2019, 14:17:42  »

Kierroksen 3 vesistöt ja lohkot

Jokaisesta lohkosta pääsee jatkoon 10 pelaajaa + 2 varalle.
Varahosteista tiedotetaan myöhemmin.
Kierroksella 4 on siten 2 lohkoa, joissa kummassakin 15 pelaajaa, jatkoon pääsee 8/lohko ja finaalissa pelaa 16 pelaajaa.
Virheistä heti infoa



 
Taivallampi313KevätAamu30Kaikki lajitL2
Ullavanjärvi243Talvi30Vain madeL1
Rautupuro122SyksyKeskipäivä15Normaali
Savilahti212TalviAamu15Kaikki lajit




       Lohko 17   
           
   Host    Vileria    (pelaa)
   Valvoja       
   Varahost       
   Pelipäivä    su 24.2.2019 klo: 20.00
   Ilmoittautumisaika alkaa: 
   Ilmoittautumisaika loppuu:

   
1.    huju       
2.    juhani123       
3.    Kala-Ana90       
4.    jove       
5.    RiittaM       
6.    Vileria       
7.    Ozzman       
8.    Tintti       
9.    sÖssÖ       
10.    Morripoika       
11.    Vili       
12.    Fiskarna       
13.    exte       
14.    Juze       
15.    Jankova       
16.    ESME


     


       Lohko 18   
           
   Host    Kilohauli    (pelaa)
   Valvoja       
   Varahost       
   Pelipäivä    su 24.2.2019 klo: 20.00
   Ilmoittautumisaika alkaa: 
   Ilmoittautumisaika loppuu:
           
1.    Pelekone       
2.    hauen leuka       
3.    PuliSher       
4.    Epi       
5.    Kilohauli       
6.    Yrmy       
7.    Jäynä Möinen       
8.    Jymy       
9.    Holssi       
10.    lareman       
11.    Markku       
12.    Captainstar       
13.    Jontte       
14.    aku ankka       
15.    Zurre       
16.    Tössö


     


       Lohko 19   
           
   Host    Jerchw   (ei pelaa)
   Valvoja       
   Varahost       
   Pelipäivä    su 24.2.2019 klo: 20.00   
   Ilmoittautumisaika alkaa: 
   Ilmoittautumisaika loppuu:

   
1.    Sevy       
2.    OltermanniLahna       
3.    ED       
4.    Anr       
5.    Qkkeli       
6.    Nökerö       
7.    JMT       
8.    markku mato       
9.    Tonza_888       
10.    Perza       
11.    Valas       
12.    Odefish       
13.    JanneL       
14.    Kalavaari[FIN]       
15.    One more year       
16.    Jave   


   
Kirjoittanut: -heikki-
« : Helmikuu 18, 2019, 11:55:49  »

Kierroksen 2 lohkojen tulokset. Jatkoon päässeet vihreällä, varalle sijoittuneet ruskealla. Jos huomaatte virheitä niin ilmoitusta minulle mahdollisimman pian. Kiitos.




Lohko 11

Host   Holssi
Valvoja   
Varahost   
Pelipäivä   su 17.2.2019


SijoitusPelaajaPisteetHuom!
1Ozzman20
2Holssi19(paras sij. 1)
3Markku19(paras sij. 2)
4Juze18
5Nökerö16(paras sij. 1)
6Kalavaari[FIN]16(paras sij. 2)
7OltermanniLahna12
8Qkkeli9
9*Memmu*7(paras sij. 3, 8 )
10Jari Pekka7(paras sij. 3, 12)
11Sushisusi5(paras sij. 4, 10)
12Arska755(paras sij. 4, 13)
13Anty4
14Jalmari3





Lohko 12

Host   Aanrii (pelasi)
Valvoja   Yrmy (pelasi)
Varahost  Yrmy (pelasi)
Pelipäivä   su 17.2.2019


SijoitusPelaajaPisteetHuom!
1Odefish26(1,2,3,8)
2Anr26(1,2,4,6)
3Vili16
4Yrmy15
5Jymy13
6Zurre11(2,6,11,11)
7aku ankka11(2,7,10,13)
8jove9
9Aanrii8
10Happikato7
11Karspe856
12Hannu335
13kala-akka5
14Kwaler2





Lohko13

Host   Valas (pelasi)
Valvoja   Tintti (pelasi)
Varahost   
Pelipäivä   su 17.2.2019


SijoitusPelaajaPisteetHuom!
1huju27
2exte20
3Jontte19
4Valas14
5Tössö13(1, 6, 10, 13)
6Tintti13(1, 7, 10, 13)
7Jankova12(3, 4, 8, 10)
8Perza12(3, 4, 11, 11)
9Pappa10
10Kala-ukko8
11sarjakairaaja7
12Litra4
13Anakondah Sr1
14kehveli0
15kalevaari0






Lohko 14

Host   Vileria (pelasi)
Valvoja   Hyyhmä (ei pelannut)
Varahost   
Pelipäivä   su 17.2.2019


SijoitusPelaajaPisteetHuom!
1ED23(4, 5, 1, 5)
2sÖssÖ23(14, 2, 3, 2)
3Jäynä Möinen17
4RiittaM15(5, 1, 8, 13)
5Vileria15(2, 7, 4, 9)
6juhani12314
7One more year12
8Captainstar11
9Kala-Vale10
10LeaTee8
11Fransu7
12JUGI4
13Pirkko1
14JW0
15pinhead0







Lohko 15

Host   Kilohauli (pelasi)
Valvoja   markku mato (pelasi)
Varahost   Matikka Koira (pelasi)
Pelipäivä   su 17.2.2019


SijoitusPelaajaPisteetHuom!
1Fiskarna27
2Epi26
3Kilohauli20
4ESME17
5markku mato16
6PuliSher15
7hauen leuka12
8JMT7
9Matikka Koira6
10Panu 5(paras sij. 4)
11MD 5(paras sij. 5)
12Pauli.J.E3
13Kuke1
14Jesse0
15Vesisonni0






Lohko 16

Host   lareman (pelasi)
Valvoja   korpelannapakymppi10 (pelasi)
Varahost
Pelipäivä   su 17.2.2019


SijoitusPelaajaPisteetHuom!
1lareman25
2Morripoika24
3JanneL20
4Jave18
5Sevy17
6Tonza_88814
7Pelekone12
8Kala-Ana9010
9villejees9
10Jussi (TA2)8
11Fogeri2
12haavikalle1
13Tiikeri2(A)0
14korpelannapakymppi100
15ville1300




Varapelaajien järjestys

Tarvittaessa varapelaajia otetaan kierrokselle 3 alla olevan järjestyksen mukaan. Huom! lohkosijoitus 9. on ensin, vaikka 10. sijoittuneilla olisivatkin isommat pisteet.


 
Järjestyssij.PelaajaPisteetHuom!
19Kala-Vale10(9, 10, 14, 1)
29Pappa10(7, 14, 2, 9)
39villejees9
49Aanrii8
59*Memmu*7
69Matikka Koira6
710LeaTee8(15, 12, 7, 3)
810Jussi (TA2)8(4, 9, 11, 6)
910Kala-ukko8(14, 7, 8, 4)
1010Jari Pekka7(paras sij. 3, 12)
1110Happikato7(6, 6, 8, 14)
1210Panu 5


Kirjoittanut: -heikki-
« : Helmikuu 14, 2019, 11:14:28  »

 Moi

Kaikissa suurissa kisatapatumissa on omat kisasivut, niin myös PP2 SM kisoissa. Sivusto ei vielä täysin valmis, koska kisatkin on vasta meneillään.
Samaan on linkitetty julkaisemattomat PP2 opas,  kalapistelaskuri ja PP2 pelaaja ja team rankingin tulosvivu

PP2 SM 2019


-heikki-
Kirjoittanut: -heikki-
« : Helmikuu 11, 2019, 15:15:11  »

2 Kierroksen vesistöt ja lohkot

Pitkälampi213TalviAamu30Kaikki lajit
Vuontele313KevätAamu30Vain särkikalat, L2
Lehmilampi332KevätIlta15Kaikki lajit
Niemisjärvet122SyksyKeskipäivä15Kaikki lajit





Kaikki kierroksen lohkojen pelaajat pelaa samat vesistöt. Pistelaskusta huolehtii host, myös pelaamaton valvoja voi laskea pisteet.

2 kierrokselta jatkoon pääsee jokaisen lohkon 8 parasta + 2 varalle. Osassa hosteissa on myös varahosti, joissa ei ole niin siitä tiedotetaan myöhemmin.

Varahosti voi toimia myös valvojana, ellei valvojaa ole erikseen merkitty. Niistä lohkoista joista puuttuu valvoja, hosti valitsee pelaavista pelaajista.


   Lohko 11
   
Host   Holssi (pelaa)
Valvoja   
Varahost   
Pelipäivä   su 17.2.2019 klo: (host lisää)

Ilmoittautumisaika alkaa:
Ilmoittautumisaika loppuu:
   
1.   Holssi
2.   Kalavaari[FIN]
3.   Sushisusi
4.   Jalmari
5.   Anty
6.   *Memmu*
7.   KALLLE
8.   Arska75
9.   Juze
10.   Qkkeli
11.   Ozzman
12.   OltermanniLahna
13.   Nökerö
14.   Markku
15.   jari pekka
   

   
   Lohko 12
   
Host   Aanrii (pelaa)
Valvoja   Yrmy (pelaa)
Varahost   Yrmy (pelaa)
Pelipäivä   su 17.2.2019 klo: (host lisää)
   
1.   Aanrii
2.   Hannu33
3.   Yrmy
4.   Kwaler
5.   Karspe85
6.   Kari Sunikka fin9
7.   Jymy
8.   Happikato
9.   OdeFish
10.   Anr
11.   jove
12.   Vili
13.   kala-akka
14.   aku ankka
15.   Zurre
   

   
   Lohko 13
   
Host   Valas (pelaa)
Valvoja   
Varahost   
Pelipäivä   su 17.2.2019 klo: (host lisää)

Ilmoittautumisaika alkaa:
Ilmoittautumisaika loppuu:
   
1.   Valas
2.   Tössö
3.   Kala-ukko
4.   Jontte
5.   huju
6.   Perza
7.   Litra
8.   Pappa
9.   kalevaari
10.   kehveli
11.   Anakondah Sr
12.   Tintti
13.   sarjakairaaja
14.   Jankova
15.   exte



   Lohko 14
   
Host   Vileria (pelaa)
Valvoja   Hyyhmä (ei pelaa)
Varahost   
Pelipäivä   su 17.2.2019 klo: (host lisää)

Ilmoittautumisaika alkaa:
Ilmoittautumisaika loppuu:
   
1.   Vileria
2.   ED
3.   One more year
4.   LeaTee
5.   JUGI
6.   Fransu
7.   Pinhead
8.   juhani123
9.   JW
10.   pirkko
11.   sÖssÖ
12.   Jäynä Möinen
13.   Riitta M
14.   Captainstar
15.   Kala-Vale
   

   
   Lohko 15
   
Host   Kilohauli (pelaa)
Valvoja   
Varahost   Matikka Koira (pelaa)
Pelipäivä   su 17.2.2019 klo: (host lisää)

Ilmoittautumisaika alkaa:
Ilmoittautumisaika loppuu:
   
1.   Kilohauli
2.   Panu
3.   Jesse
4.   JMT
5.   Kuke
6.   PuliSher
7.   Paulij.e
8.   Epi
9.   Vesisonni
10.   ESME
11.   markku mato
12.   hauen leuka
13.   Matikka Koira
14.   Fiskarna
15.   MD
   

   
   Lohko 16
   
Host   lareman (pelaa)
Valvoja   korpelannapakymppi10 (pelaa)
Varahost   
Pelipäivä   su 17.2.2019 klo: (host lisää)
   
1.   lareman
2.   Morripoika
3.   villejees
4.   Jave
5.   korpelannapakymppi10
6.   Tiikeri2
7.   Kala-Ana90
8.   Fogeri
9.   Pelekone
10.   Sevy
11.   JanneL
12.   haavikalle
13.   Tonza_888
14.   ville130
15.   Jussi (TA2)


   
Kirjoittanut: -heikki-
« : Helmikuu 11, 2019, 10:13:08  »

1 kierroksen tulokset, lohkot 6-10

Jos huomaatte virheitä niin ilmoitusta minulle. Tummennetut ovat päässeet 2 Kierrokselle. 2 Kierroksen lohkojako ja vesistöt julkaistaan viimeistään ti 12.2.2019.

             Lohko 6
           
        Host   Valas
        Valvoja    Hyyhmä
        Varahost
        Pelipäivä   su 10.2.2019

     
1.Kala-Vale24
2.huju19
3.Vili16(1,6,6,9)
4.JW16(2,3,7,13)
5.Valas15
6.Anakondah Sr12
7.Jymy11
8.JUGI10(1,9,9,14)
9.PuliSher10(4,4,9,14)
10.MarQu7
11.mikkoh6
12.NatoTaimen5
13.jawi4
14.Kokitar3
15.Paukapää2
16.Sepe Vaari0
17.Sintti-MikkoPeruutus
18.JulberoEi saapunut
     
       Lohko 7
           
        Host   Kilohauli
        Valvoja   Morripoika
        Varahost
        Pelipäivä   su 10.2.2019

     
1.Kala-ukko23
2.*Memmu*18
3.LeaTee16
4.Perza15
5.Morripoika14
6.Kilohauli13
7.villejees11
8.Tössö11
9.Jesse8(2, 9)
10.Bacchus8(2, 10)
11.Klapa8(2, 11)
12.TUKE NUKEM6
13.Björnis4
14.AlpoK3
15.Mymmeli2
16.kieku0
17.Robert Maali0
     
       Lohko 8
           
        Host   Aanrii
        Valvoja   Sevy
        Varahost
        Pelipäivä   su 10.2.2019

     
1.Captainstar24
2.exte22
3.Sevy19
4.kala-akka18
5.Fiskarna15
6.Tintti14
7.sÖssÖ13
8.Juze12
9.Aanrii8(paras sijoitus 2)
10.Arska.-8(paras sijoitus 3)
11.Tommi4
12.Joni2
13.Viima1
14.oddjob_olli0
15.kalesankari0
16.WeirdoEi ilmoittautunut
17.Hairy MatureEi ilmoittautunut
     
      Lohko 9
           
        Host   lareman
        Valvoja Janne83
        Varahost
        Pelipäivä   su 10.2.2019

     
1.Anty22
2.JanneL19
3.kehveli17
4.lareman 16
5.MD 13
6. Arska7512
7.Nökerö 10
8.aku ankka10
9.Pappa 8(paras 2, 9)
10.Anakohdah Jr8(paras 2, 10)
11.SaPaRo  8(paras 4)
12.Janne83   7
13.Juha T   3
14.Juku6.1 3
15.kunejones 2
16.Lönni   2
17.TorimiäsEi ilmoittautunut
     
       Lohko 10
           
        Host   Vileria
        Valvoja   Tonza_888
        Varahost
        Pelipäivä   su 10.2.2019

     
1.ED18
2.Epi17
3.Riitta M15
4.Tonza_88815
5.Vileria15
6.Hannu3313
7.Sushisusi10
8.Jontte10
9.Jankova10
10.wili989
11.KalaKettu8
12.Moksu886
13.Seija6
14.Cool4
15.Schape3
16.T-ro1
17.School Trooper (ei paikalla)
Kirjoittanut: -heikki-
« : Helmikuu 11, 2019, 10:06:26  »

 1 kierroksen tulokset, lohkot 1-5 (kaikki ei mahdu yhteen viestiin, loput tulee hetken päästä)

Jos huomaatte virheitä niin ilmoitusta minulle. Tummennetut ovat päässeet 2 Kierrokselle. 2 Kierroksen lohkojako ja vesistöt julkaistaan viimeistään ti 12.2.2019.

      Lohko 1
         
        Host:      Vileria
        Valvoja:   -   heikki-
        Varahost
        Pelipäivä      la 9.2.2019
     
       
1.Anr26
2.Kalavaari[FIN]25
3.Markku20
4.Kala-Ana9018
5.sarjakairaaja17
6.Kwaler16
7.juhani12315
8.jove13
9.ville1305
10.Tuxay4
11.A851
12.Malbo0
13.BobEi pelannut
14.heikkikeEi ilmoittautunut
15.KardinaaliaxeliEi ilmoittautunut
16.Keijo SärkiEi ilmoittautunut
17.RUDDORODDAEi ilmoittautunut
18.MarkusEi ilmoittautunut
     
      Lohko 2
         
        Host   Yrmy
        Valvoja   korpelannapakymppi10
        Varahost
        Pelipäivä   su 10.2.2019
     
1.korpelannapakymppi1023( paras sijoitus 1)
2.markku mato23( paras sijoitus 2)
3.Zurre20
4.Kari Sunikka fin912
5.haavikalle11( paras sijoitus 1)
6.Tiikeri2 11( paras sijoitus 2)
7.Pinhead10
8.jari pekka9( paras sijoitus 2)
9.Yrmy9( paras sijoitus 3, 6)
10.Madness-9( paras sijoitus 3, 7)
11.mianka 8( paras sijoitus 2)
12.kiiskimies18( paras sijoitus 4)
13.oke7
14.Topvaappu0
15.NiinaEi osallistunut
16.KottageEi osallistunut
17.JugiasdEi osallistunut
     
      Lohko 3

      Host   Holssi
      Valvoja   Jussi (TA2)
      Varahost
      Pelipäivä   su 10.2.2019
     
1.Fogeri21
2.OdeFish20
3.Jussi (TA2)18
4.Holssi16(1 )
5.One more year16(2 )
6.Vesisonni14
7.Jäynä Möinen10(3, 5)
8.Karspe8510(3, 6)
9.Jave9
10.rohni8
11.Lakelapa6(4)
12.orava-6(6)
13.Koomapilkkijä3
14.Janpertti2
15.Jägermeister1
16.Ketturi0
17.PauhuEi osallitunut
     
      Lohko 4
           
        Host   Matikka Koira
        Valvoja   Kuke
        Varahost
        Pelipäivä   su 10.2.2019

     
1.OltermanniLahna38
2.kalevaari20
3.Kuke18
4.Matikka Koira14
5.pirkko12
6.KALLLE12
7.hauen leuka10
8.Pelekone9
9.Panu7(paras sijoitus 3)
10.Joe L7 (paras sijoitus 4)
11.Ari5
12.juza904
13.Neviol4
14.Roope0
15.LD50-FINEi osallistunut
16.kirsikkaEi ilmoittautunut
17.JugeEi ilmoittautunut
     
       Lohko 5
           
        Host   Lupu 10
        Valvoja   Litra
        Varahost
        Pelipäivä   su 10.2.2019

     
1.Ozzman26
2.Jalmari16(7, 5, 1)
3.JMT 16(2 ,2)
4.Qkkeli16(6, 6, 1)
5.Litra14
6.Fransu13
7.ESME12
8.Happikato11(8, 8, 7, 3)
9.Paulij.e11(4, 4)
10.Sanna=)9
11.Marja4
12.Pynther4
13.Mönkkis3
14.#Laura*3
15.MERSU1
16.Julia1
17.Lupu 100
     
Kirjoittanut: -heikki-
« : Tammikuu 30, 2019, 15:03:00  »

Moi

Yllä on arvotut vesistöt ja lohkot. 1 lohko pelataan hostipulan vuoksi jo la 9.2.2019, loput su 10.2.2019

1-9 lohkoissa on 17 pelaajaa, 10 lohkossa 18. Jos huomaatte virheitä niin heti viestiä minulle.
Ilmoittautuneet pelaajat tarkistakaa että nikkinne löytyy jostain lohkosta.
Varafoorumi, mikäli kalassa.net foorumi ei toimi

t. -heikki-
Kirjoittanut: -heikki-
« : Tammikuu 30, 2019, 14:32:43  »

1 kierroksen vesistöt ja lohkot

Lahnalammet113SyksyAamu30 minKaikki lajit
Meri323KevätKeskipäivä30 minKaikki lajit
Surrinlampi312KevätAamu15 minKaikki lajit
Pohjalampi212TalviAamu15 minVain ahven


Kaikki kierroksen lohkojen pelaajat pelaa samat vesistöt. Pistelaskusta huolehtii host, myös pelaamaton valvoja voi laskea pisteet.

1 kierrokselta jatkoon pääsee jokaisen lohkon 9 parasta, ei varapaikkoja. (Kierrokselle 2, 90 pelaajaa, 6 lohkoa, 15 pelaajaa/lohko)


Lohko 1, (Lauantai 9.2.2019 klo (host lisää)

Host: Vileria (ei pelaa)
vara: --------(ei pelaa)
Valvoja: --- (hosti valvoo, voi valita pelaajien joukosta myös pelaavan valvojan)

Ilmoittautumisaika alkaa:
Ilmoittautumisaika loppuu:


1.    Ville_130
2.    Bob
3.    Kalavaari[FIN]
4.    A85
5.    Malbo
6.    heikkike
7.    Tuxay
8.    Juhani123
9.    Markus
10.    Kardinaaliaxeli
11.    KeijoSärki
12.    sarjakairaaja
13.    RUDDORODDA
14.    Markku
15.    Kala-Ana90
16.    Kwaler
17.    Jove   (Jove lohkosta 6 tulee Kala-Valeen paikalle ja Kala-Vale siirtyy lohkoon 6 Joven paikalle)



Lohko 2, (Sunnuntai 10.2.2019 klo (host lisää)

Host: Yrmy  (pelaa)
vara: --- ----(ei pelaa)
Valvoja: korpelannapakymppi10 (pelaa)

Ilmoittautumisaika alkaa:
Ilmoittautumisaika loppuu:


1.    Yrmy
2.    mianka
3.    korpelannapakymppi10
4.    Topvaappu
5.    Niina
6.    Kottage
7.    Kari Sunikka fin9
8.    Pinhead
9.    -Madness-
10.    kiiskimies1
11.    Jugiasd
12.    haavikalle
13.    Tiikeri2
14.    markku mato
15.    oke
16.    Zurre
17.    jari pekka


Lohko 3, (Sunnuntai 10.2.2019 klo (host lisää)

Host: Holssi (pelaa)
vara: -------- (ei pelaa)
Valvoja: Jussi (TA2) (pelaa)

Ilmoittautumisaika alkaa:
Ilmoittautumisaika loppuu:


1.    Holssi
2.    Pauhu
3.    Janpertti
4.    Fogeri
5.    rohni
6.    One more year
7.    OdeFish
8.    Jägermeister
9.    Lakelapa
10.    -orava-
11.    Jave
12.    Jussi (TA2)
13.    Koomapilkkijä
14.    Jäynä Möinen
15.    Karspe85
16.    Ketturi
17.    Vesisonni


Lohko 4, (Sunnuntai 10.2.2019 klo (host lisää)

Host: Matikka Koira  (pelaa)
vara: -------------- (ei pelaa)
Valvoja: Kuke (pelaa)

Ilmoittautumisaika alkaa:
Ilmoittautumisaika loppuu:


1.    Matikka Koira
2.    kalevaari
3.    kirsikka
4.    LD50-FIN
5.    Roope
6.    Pirkko
7.    OltermanniLahna
8.    Panu
9.    hauen leuka
10.    Juge
11.    Joe L
12.    Neviol
13.    Kuke
14.    KALLLE
15.    Ari
16.    Pelekone
17.    juza90


Lohko 5, (Sunnuntai 10.2.2019 klo (host lisää)

Host: Lupu 10  (pelaa)
vara: --------- (ei pelaa)
Valvoja: ---- (Hosti valitsee valvojan pelaavista pelaajista)

Ilmoittautumisaika alkaa:
Ilmoittautumisaika loppuu:


1.    Lupu 10
2.    MERSU
3.    litra
4.    Fransu
5.    Pynther
6.    Jalmari
7.    Mönkkis
8.    ESME
9.    Marja
10.    JMT
11.    Sanna=)
12.    Qkkeli
13.    Ozzman
14.    Happikato
15.    #Laura*
16.    Jonmsi
17.    Julia


Lohko 6, (Sunnuntai 10.2.2019 klo (host lisää)

Host: Valas  (pelaa)
vara: -------- (ei pelaa)
Valvoja: Hyyhmä (ei pelaa)

Ilmoittautumisaika alkaa:
Ilmoittautumisaika loppuu:


1.    Valas
2.    jawi
3.    PuliSher
4.    Vili
5.    Jymy
6.    Kala-Vale (Jove siirtyy lohkoon 1 ja Joven paikalle tulee Kala-Vale lohkosta 1)
7.    Kokitar
8.    JW
9.    Sintti-Mikko
10.    Anakondah Sr
11.    huju
12.    Mikkoh
13.    Sepe Vaari
14.    Julbero
15.    NatoTaimen
16.    JUGI
17.    Paukapää
18.    MarQu


Lohko 7, (Sunnuntai 10.2.2019 klo (host lisää)

Host: Kilohauli  (pelaa)
vara: ---------- (ei pelaa)
Valvoja: ---- (Hosti valitsee valvojan pelaavista pelaajista)

Ilmoittautumisaika alkaa:
Ilmoittautumisaika loppuu:


1.    Kilohauli
2.    Björnis
3.    LeaTee
4.    Morripoika
5.    Klapa
6.    Kala-ukko
7.    AlpoK
8.    *Memmu*
9.    Bacchus
10.    kieku
11.    Jesse
12.    TUKE NUKEM
13.    Tössö
14.    Robert Maali
15.    Mymmeli
16.    Villejees
17.    Perza


Lohko 8, (Sunnuntai 10.2.2019 klo (host lisää)

Host: Aanrii  (pelaa)
vara: ------- (ei pelaa)
Valvoja: ---- (Hosti valitsee valvojan pelaavista pelaajista)

Ilmoittautumisaika alkaa:
Ilmoittautumisaika loppuu:


1.    Aanrii
2.    oddjob_olli
3.    Tintti
4.    exte
5.    Joni
6.    kalesankari
7.    Weirdo
8.    Fiskarna
9.    Viima
10.    Kala-akka
11.    Tommi
12.    Hairy Mature
13.    sÖssÖ
14.    Sevy
15.    Juze
16.    Captainstar
17.    Arska.-


Lohko 9, (Sunnuntai 10.2.2019 klo (host lisää)

Host: lareman (pelaa)
vara: -------- (ei pelaa)
Valvoja: ---- (Hosti valitsee valvojan pelaavista pelaajista)

Ilmoittautumisaika alkaa:
Ilmoittautumisaika loppuu:


1.    lareman
2.    Juha T
3.    Pappa
4.    Lönni
5.    JanneL
6.    SaPaRo
7.    Anty
8.    Janne83
9.    kunejones
10.    Arska 75
11.    MD
12.    aku ankka
13.    Juku6.1
14.    Nökerö
15.    Torimiäs
16.    Anakondah Jr
17.    kehveli


Lohko 10, (Sunnuntai 10.2.2019 klo (host lisää)

Host: Vileria  (pelaa)
vara: ---------- (ei pelaa)
Valvoja: ---- (Hosti valitsee valvojan pelaavista pelaajista)

Ilmoittautumisaika alkaa:
Ilmoittautumisaika loppuu:


1.    Vileria
2.    Riitta M
3.    Sushisusi
4.    Jankova
5.    Epi
6.    jontte
7.    ED
8.    Cool
9.    Moksu88
10.    T-ro
11.    Seija
12.    School Trooper
13.    Tonza_888
14.    Schape
15.    KalaKettu
16.    Anr
17.    wili98
18.    hannu33




center>